termometr owulacyjny

Termometr owulacyjny: Co to jest i jak go używać

Termometr owulacyjny nie różni się zbytnio od zwykłego termometru, poza jedną ważną cechą – precyzją pomiaru.

Zwykłe termometry mierzą temperaturę z dokładnością do 1 miejsca po przecinku (np. 36.6 °C). Termometr owulacyjny wykonuje pomiar z dokładnością do 2 miejsc po przecinku (np. 36.65 °C). Jeżeli chcesz zajść w ciążę, ta cecha jest bardzo ważna, gdyż pozwala ona zaobserwować bardzo subtelne wahania temperatury, które mogą sygnalizować zbliżającą się owulację.

W celu ustalenia dnia owulacji mierzymy tzw. temperaturę bazową. Jest to temperatura ciała w stanie spoczynku, najlepiej tuż po przebudzeniu. W ciągu dnia, nasza temperatura ulega ciągłym wahaniom (np. podwyższa się po wysiłku fizycznym, obniża gdy marzniemy). Pomiary prowadzone w ciągu mogą być zafałszowane przez te nagłe zmiany. Dlatego gdy chcemy wykryć owulację, temperaturę należy mierzyć tuż po przebudzeniu i jeszcze przed powstaniem z  łóżka.

Jeśli starasz się o dziecko, termometr owulacyjny jest Twoim wielkim sprzymierzeńcem, bo pozwala ustalić dzień, w którym wystąpi owulacja. Jest ona poprzedzona gwałtownym obniżeniem temperatury bazowej w dniu poprzedzającym wystąpienie owulacji. Następnie, temperatura wzrasta ponownie i zwykle utrzymuje się na wyższym poziomie.

Spróbuj sama, jak działa termometr owulacyjny. Kupisz go tutaj:

 

Poleć to

, , , , ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0