Stres a płodność: Faza (2) Przedowulacyjna

Na cykl miesiączkowy kobiety składają się cztery fazy: (1) menstruacja, (2) faza przedowulacyjna, (2) owulacja, (4) faza poowulacyjna. Dziś opiszemy jak redukować stres i maksymalizować dobre samopoczucie przed owulacją. 

Faza przedowulacyjna trwa od momentu zakończenia miesiączki do wystąpienia owulacji. W tej fazie cyklu wzrastający estrogen naturalnie poprawia nastrój i samopoczucie kobiety.  Jest to też czas pełen nadziei, bo teraz możesz znowu rozpocząć starania o maluszka. Wiele kobiet odczuwa przyrost energii i zwiększone libido.
Warto na tym etapie każdego dnia wygospodarować godzinę, aby porozkoszować się życiem, spędzić z partnerem trochę spokojnych chwil idąc na wspólny spacer, wycieczkę rowerową, lub romantyczną kolację, a także ciesząc się współżyciem dla samej bliskości z ukochaną osobą i bez presji, aby zajść w ciążę. Emocjonalne korzyści płynące z tych doświadczeń przełożą się na poprawienie jakości pęcherzyka Graafa, z którego w trakcie owulacji uwolni się komórka jajowa.
Tradycyjna Medycyna Chińska proponuje też następujące ćwiczenie, które nie tylko świetnie pomaga wyciszyć nerwy, lecz poprawia ukrwienie i ułożenie macicy, przygotowując ją na implantację. Ćwiczenie to należy stosować tylko w fazie przedowulacyjnej, czyli od zakończenia menstruacji do ok. 1-2 dni przed owulacją.
Rys. 1
Uklęknij na podłodze, a następnie oprzyj ciężar tułowia na zgiętych łokciach, tak, aby dolna partia pleców znalazła się pod kątem 45 stopni do podłogi. Oprzyj głowę na przedramionach (patrz Rys. 1). Rozluźnij mięśnie szyi i karku. Oddychając spokojnie, utrzymaj tą pozycję przez ok. 10 minut.
W kolejnym artykule przeczytasz jak radzić sobie ze stresem w fazie owulacji.
Poleć to

Trackbacki/Pingi

  1. Stres a płodność: Faza (1) Menstruacja » JestemPlodna.pl - zajdź w ciążę naturalnie - 25/03/2014

    […] W kolejnym poście napiszemy jak redukować stres w fazie przedowulacyjnej. […]

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0