popcorn

Popcorn pokarmem płodności?

Na naszym blogu regularnie piszemy o tym, że pokarmy bogate w antyoksydanty są niezwykle ważne dla par starających się o poczęcie. Zwykle mamy na myśli świeże warzywa i owoce i suplementy diety, jak Femifertil. Kto by się jednak spodziewał, że pomocny przy staraniach o dziecko może być … popcorn?

Najnowsze wyniki badań z University of Scranton w Pennsylwanii pokazują, że prażona kukurydza zawiera więcej skoncentrowanych antyoksydantów, niż tak zdrowe pokarmy, jak szpinak i owoce cytrusowe. Powodem jest niska zawartość wody w popcornie. W owocach i warzywach, gdzie wody jest dużo, antyoksydanty z grupy polifenoli są bardziej rozcieńczone, niż w prażonej kukurydzy. Jedna porcja popcornu zawiera ok 300 mg polifenoli, zaś przeciętna porcja owoców jedynie 160mg.

Warto też pamiętać, że popcorn to pokarm pełnoziarnisty i mało przetworzony. Oprócz polifenoli zawiera on także sporo L-argininy, aminokwasu, który poprawia liczebność plemników u mężczyzn, oraz poprawia krążenie i wspiera rozwój wyściółki macicy u kobiet.

Należy zwracać uwagę, jak przygotowujemy popcorn. Sztuczne aromaty, masło, i konserwanty dodawane do popcornu z mikrofali, albo tego w kinach powodują, że niesie on więcej szkody, niż pożytku. Jeżeli chcesz zajść w ciążę, takich gotowych produktów najlepiej unikać. Lepiej przygotować popcorn z nieprzyprawionych ziaren kukurydzy, na głębokiej patelni z przykrywką. Zamiast masła najlepiej dodać łyżeczkę oliwy z oliwek, oraz szczyptę soli.

Poleć to

, , , , , , ,

One Response to Popcorn pokarmem płodności?

  1. aleksandria111@poczta.fm 27/09/2013 o 11:36 #

    cały czas szukałam czegoś co mogłabym razem z mężem przygryzać przy czytaniu…i właśnie znalazłam świetny produkt, którym umilimy sobie czas przy czytaniu a jednocześnie poprawimy swoje „notowania” w staraniu się o dzidziusia..:)

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0