Płodny Seks: Jakie pozycje sprzyjają poczęciu

W tym cyklu radzimy jakie techniki współżycia pomogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Dzisiaj opisujemy, jakie pozycje pomagają zajść w ciążę.

Biorąc pod uwagę prawo grawitacji, najlepsze dla poczęcia są takie pozycje, w których sperma może z łatwością spływać w stronę szyjki macicy. Tak więc, pozycja „misjonarska” jest jedną z najodpowiedniejszych, bo pozwala ona aby wytrysk nastąpił głęboko w pochwie. Pamiętaj jednak, że płodny seks to seks, który sprawia Wam radość, a ograniczanie się do jednej, czy dwóch pozycji może jej szybko położyć kres. Kochajcie się w takich konstelacjach, które sprawiają Wam przyjemność i prowadzą do orgazmu.

Kilka słów o orgaźmie
Kiedy kobieta przeżywa orgazm, szyjka macicy obniża się i wykonuje coś na kształt zasysania. Jeżeli napotka przy tym na nasienie, zasysa je do wnętrza macicy. Dlatego niejeden lekarz zaleca, aby kobieta przeżywała orgazm tuż po mężczyźnie, albo przynajmniej jednocześnie z mężczyzną, tak, aby sięgając w dół, szyjka macicy napotkała nasienie. Może to być pomocne szczególnie dla tych kobiet, których środowisko pochwy zostało zdiagnozowane jako nieprzyjazne dla spermy. Jeśli jednak planowanie w ten sposób orgazmu ma być dla Ciebie dodatkowym źródłem napięcia, nie przejmuj się tym. Ciesz się seksem i osiągaj orgazm wtedy, kiedy chcesz i tak wiele razy, ile tego pragniesz. Nasze ciała to nie szwajcarskie zegarki; kryją one w sobie wiele tajemnic i trudno dostroić je idealnie do sytuacji.

Dodaj komentarz

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress