oddech relaksacyjny

Oddech 4-7-8

Często piszemy o tym, że stres to wróg płodności. Jednym z jego źródeł są negatywne myśli – a o takie nietrudno, gdy bardzo chcemy zajść w ciążę, a upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym jak nie ma, tak nie ma.

Dziś prezentujemy proste ćwiczenie oddechowe Dr. Weila, które zaskakująco skutecznie opróżni Twój umysł z niechcianych myśli i wprowadzi Cię w stan odprężenia.

Stań wyprostowana, z rękami wzdłuż ciała i lekko rozstawionymi stopami, lub usiądź, trzymając się prosto i umieszczając obie stopy na podłodze.

Koniec języka umieść za górnymi zębami, tam, gdzie zaczyna się podniebienie. Trzymaj tam język przez cały czas trwania ćwiczenia.

Wciągnij powietrze przez nos, licząc w głowie dość szybko do czterech. Następnie zatrzymaj powietrze w płucach licząc do siedmiu. Wreszcie, licząc do ośmiu, wypuść powietrze ustami (pamiętaj o języku!), tak, jakbyś na coś dmuchała.

Powtórz powyższe czynności dokładnie cztery razy, czyli:

Wdech (4),  zatrzymanie (7), wydech (8),

wdech (4),  zatrzymanie (7), wydech (8),

wdech (4),  zatrzymanie (7), wydech (8),

wdech (4),  zatrzymanie (7), wydech (8).

Ćwiczenie powtarzaj minimum dwa razy dziennie, przez osiem tygodni. Po tym czasie, możesz zwiększyć ilość cykli oddechowych do ośmiu.

Ćwiczenie przynosi zauważalne efekty prawie od razu, a w miarę upływu czasu, jest coraz bardziej skuteczne. Może je wykonywać także twój partner.

Poleć to

, , , , ,

Trackbacki/Pingi

  1. Jak zajść w ciążę szybciej: 9 nawyków płodności - 25/03/2014

    […] się rozluźnić? Zacznij od prostego ćwiczenia. Przestań na chwilę czytać ten artykuł i spróbuj oddechu 4-7-8 – […]

  2. Jedna kreska na koniec cyklu: Jak nie dać się zwariować - 14/07/2014

    […] głęboko. Dosłownie i w przenośni. Zastosuj oddech 4-7-8, krótkie ćwiczenie, które bardzo skutecznie wycisza natłok negatywnych myśli. Postaraj się także zwolnić tempa. Masz za sobą miesiąc intensywnych starań, obserwacji […]

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0