Jakość nasienia

Jak poprawić jakość komórek jajowych i jakość nasienia, i zajść w ciążę szybciej

Aby doszło do zapłodnienia, a następnie, zdrowej ciąży, konieczne są zdrowe komórki jajowe i plemniki. Jeżeli tak nie jest, szanse na ciążę są małe. Jeśli nawet dochodzi do zapłodnienia, komórki nowopowstałego zarodka nie dzielą się prawidłowo, a to grozi poronieniem.

Jeżeli chcesz poprawić jakość komórek jajowych, lub jakość nasienia, albo jeśli masz ponad 35 lat i starasz się o dziecko możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na zdrowe potomstwo stosując koenzym Q10, a konkretnie, jego aktywną formę: ubichinol.

Koenzym Q10 to niezwykle ważna substancja, bo niemal każda komórka ciała potrzebuje go do produkcji energii. Jeżeli poziom koenzymu Q10 w organizmie spada, staje się on podatny na choroby i procesy starzenia. Co to oznacza dla Twoich marzeń o dziecku?

Ubichinol jest obecny w nasieniu mężczyzn i płynie pęcherzykowym kobiet. Jeżeli jest go wystarczająco dużo, minimalizuje zniszczenia komórek i DNA spowodowane przez wolne rodniki. Efekt? Zdrowe jajeczka i zdrowe plemniki. Oto kilka dowodów.

Badanie przeprowadzone wśród pacjentek in vitro pokazało, że komórki jajowe kobiet, u których poziom ubichinolu w organizmie jest wyższy produkują więcej dojrzałych komórek jajowych i zdrowsze zarodki (1). Jak pokazuje inne badanie, codzienna suplementacja CoQ10 wśród starszych kobiet poprawia jakość komórek jajowych i odsetek zdrowych ciąż w tej grupie. Te wyniki potwierdziły także badania na myszach (2).

U panów jest jeszcze ciekawiej: Niedobór CoQ10 może nie tylko spowodować zniszczenia DNA w plemnikach, ale obniżyć ich ruchliwość. Dlatego u mężczyzn ubichinol działa podwójnie: chroniąc plemniki i dostarczając im energii. Badanie z 2009r wykazało, że niski poziom CoQ10 w nasieniu obniżał ruchliwość plemników, lecz ruchliwość znacznie poprawiła się po kuracji suplementem CoQ10. W innym badaniu, nawet zdrowe plemniki zanurzone w roztworze CoQ10 poruszały się bardziej energicznie, a wśród 17 mężczyzn leczących się na niepłodność, którzy przez 103 dni przyjmowali 50mg CoQ10, znacznie wzrosła ilość zapłodnień.

Stres oksydacyjny nie tylko obniża jakość oocytów i spermy, ale powoduje szereg innych schorzeń, jak endometriozę, zespół policystycznych jajników, przedwczesne wygasanie czynności jajników, nieregularny cykl miesiączkowy, wielokrotne poronienia, i przedwczesny poród. Niwelując działanie wolnych rodników suplementy z ubichinonem mogą być pomocne przy przeciwdziałaniu wszystkim tym problemom.

Jak sobie pomóc?

Koenzym Q10 jest dostępny w żywności – mięsie (szczególnie wątróbce i nerkach), ciemnozielonych warzywach, jak szpinak, jarmuż i brokuły, a także w rybach i orzechach. Jego stężenie w pokarmach jest jednak dość niskie, a organizm musi go jeszcze przetworzyć na aktywną formę – ubichinol. Dlatego warto uzupełnić dietę o suplement z ubichinolem. Uwaga – większość preparatów z CoQ10 zawiera mniej aktywny ubichinoN. UbichinoL jest od niego 8 razy silniejszy.

Teraz możesz u nas kupić dwa nowe zestawy promocyjne z ubichinolem: Zestaw Owulacja dla Pań i Zestaw Plemniki dla Panów.

[one_third]

[/one_third] [one_third][/one_third] [one_third_last]
[/one_third_last] Oprócz suplementacji, pamiętaj o stosowaniu diety sprzyjającej płodności, a także zredukuj kontakt z wolnymi rodnikami, unikając smogu, wyziewów chemicznych, palenia, alkoholu, ekstremalnego wysiłku, i utwardzanych olejów roślinnych.

Bibliografia

(1) Turi, A., Giannubilo, S. R., Brugè, F., Principi, F., Battistoni, S., Santoni, F., … & Tiano, L. (2012). Coenzyme Q10 content in follicular fluid and its relationship with oocyte fertilization and embryo grading. Archives of gynecology and obstetrics, 285(4), 1173-1176.
(2) Bentov, Y., Esfandiari, N., Burstein, E., & Casper, R. F. (2010). The use of mitochondrial nutrients to improve the outcome of infertility treatment in older patients. Fertility and sterility, 93(1), 272-275.
(3) Balercia, G., Mancini, A. N. T. O. N. I. O., Paggi, F., Tiano, L., Pontecorvi, A. L. F. R. E. D. O., Boscaro, M., … & Littarru, G. P. (2009). Coenzyme Q10 and male infertility. Journal of endocrinological investigation, 32(7), 626.

Poleć to

, , , , , , , ,

2 Responses to Jak poprawić jakość komórek jajowych i jakość nasienia, i zajść w ciążę szybciej

  1. Julka Holandia 22/01/2014 o 15:48 #

    Niewiarygodne! Od sierpnia 2012 staralismy sie o bobasa.Po roku czasu, zaczelam szukac w internecie jak poza zdrowym odzywianiem i trybem zycia mozna zwiekszyc szanse na zajscie w ciaze. Znalazlam! Zamowilam 3 opakowania femifertil. Wzielam 2 opakowania i pol trzeciego. Stwierdzilam ze to bez sensu.Miesiaczki dostawalam jak zwykle. Przestalam w polowie trzeciego opakowania. W nastepnym miesiacu poszlam do ginekologa porobic badania na nasza plodnosc.Pani doktor powiedziala ze macica jest powiekszona,wiec albo dostane okres albo to.. ciaza. Ale jest jeszcze za wczesnie by bylo cos widac na usg. Nic dziwnego.Pomyslalam. Zblizal sie termin miesiaczki ktorej nie dostalam. Zrobilam 4 razy testy ciazowe byly pozytywne. dalej nie wierzylam, bo nie mialam zadnych objawow „typowych” w czasie ciazy. Poszlam na kolejjne usg. Obecnie nasz bobas ma okolo 5 cm i jestem w 11 tygodniu ciazy. Do tej pory nie moge uwierzyc;-)

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0