mikroskop owulacyjny fertil control easy

Jak działa mikroskop owulacyjny

Kiedy starasz się zajść w ciążę, najważniejsze jest, aby współżyć jak najbliżej terminu owulacji. Można to osiągnąć współżyjąc codziennie, ale przecież nie każda para ma tyle energii.

Dlatego warto obserwować swój cykl, aby przewidzieć nadchodzącą owulację. Dobrym na to sposobem jest obserwacja śliny za pomocą mikroskopu owulacyjnego FertilControl Easy. Przed owulacją wzrasta poziom hormonu estrogenu, co powoduje, że ślina kobiety tworzy charakterystyczne kryształki przypominające liście paproci.

Mikroskop owulacyjny FertilControl Easy jest bardzo prosty w obsłudze:

Rys. 1
Rys. 2

1. Na płytkę testową po białej stronie mikroskopu nanosimy kroplę śliny, uważając, aby nie znalazły się w niej pęcherzyki powietrza (Rys. 1).  Czekamy kilka minut, aż ślina całkowicie wyschnie.

2. Po wyschnięciu próbki obserwujemy ślinę patrząc przez soczewkę po fioletowej stronie mikroskopu, kierując się w stronę światła (Rys. 2). W razie potrzeby regulujemy ostrość pokręcając delikatnie białą stroną urządzenia.

Rys. 3
Rys. 4

Jeżeli poziom estrogenu jest niski i trwa okres niepłodny, na płytce testowej będą widoczne nieliczne nieregularne kryształki (Rys. 3).

W okresie przejściowym, kiedy poziom estrogenu zaczyna wzrastać (zwykle ok. 5 dni przed owulacją), na płytce widać nieliczne „gałązki” i nieregularne kryształki (Rys. 4).

Rys. 5
Rys. 5

W najbardziej płodnym okresie (1-2 dni przed owulacją) na płytce zaobserwujemy podłużne rozgałęzienia przypominające paproć. Wynik można zapisać wykonując zdjęcie telefonem komórkowym (Rys. 5).

Ogromną zaletą mikroskopu jest to, że można go stosować codziennie, przez kilka lat. Aby obserwacja dni płodnych była jeszcze bardziej precyzyjna, warto połączyć obserwacje śliny z pomiarem temperatury bazowej i obserwacją hormonu luteinizującego za pomocą paskowych testów owulacyjnych.

Poleć to

Trackbacki/Pingi

  1. Jak zajść w ciążę szybciej: 9 nawyków płodności - 25/03/2014

    […] artykuły o tym, jak z dużą dokładnością ustalić dni płodne za pomocą pomiaru temperatury, obserwacji śliny, obserwacji śluzu szyjkowego, oraz szyjki macicy. Wszystkie te obserwacje możesz wpisywać w […]

  2. Dni płodne KALENDARZ - 02/04/2014

    […] obserwacja śliny mikroskopem owulacyjnym […]

Dodaj komentarz

Wykonanie: WP Desk

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
google-site-verification: google0d2007442121160d.html
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0